Jdi na obsah Jdi na menu
 


INE CLANY

31. 8. 2008

 

Kekkei genkai: Byakugan
Jiné techniky klanu: Různé techniky taijutsu
Popis: Hyuuga klan je nyní nejsilnější klan v Listové. Je velmi respektovaný díky své dědičné schopnosti Byakugan. Klan má složitější hierarchii, je rozdělen na hlavní a vedlejší rodinu. Vedlejší rodina je označena prokletou pečetí. Jako členy klanu můžeme uvést např. Hiashiho, Nejiho či Hinatu.

Nara klan

Kekkei genkai: žádné
Jiné techniky klanu: Techniky stínů
Popis: Klan Nara tradičně ovládá stíny. Poněvadž nemá žádnou kekkei genkai, není tak respektovaný jako třeba klan Hyuuga. Někteří členové klanu vynikají taktickými a strategickými schopnostmi, avšak muži z tohoto klanu jsou velmi líní. Panovačným ženám se tito muži velmi líbí (Shikamaru & Temari, Shikaku & Yoshino).

Akimichi klan

Kekkei genkai: žádné
Jiné techniky klanu: Techniky zvětšování
Popis: Akimichi klan ovládá tradičně techniky zvětšování, poněvadž stejně jako klan Nara nemá žádnou kekkei genkai, není tak respektovaný. Členové mají možnost přeměnit kalorie na chakru. Také používají tajné vojenské pilulky, které mnohonásobně zlepšují vlastnosti ninji, ale poškozují jeho tělo. Mezi členy patří třeba Chouji.

Yamanaka klan

Kekkei genkai: žádné
Jiné techniky klanu: Techniky výměny mysli
Popis: Yamanaka klan je další z klanů. Jeho techniky nejsou příliš známé, mezi ty známé patří Shintenshin no Jutsu a Shinranshin no Jutsu, které slouží pro manipulaci s myslí nepřítele. Stejně jako Nara či Akimichi klan nemá kekkei genkai. Tento klan má v Listové květinářství. Patří sem např. Ino.

Aburame klan

Kekkei genkai: žádné
Jiné techniky klanu: Techniky brouků
Popis: Klan Aburame tradičně ovládá brouky. Už jako děti se jeho členové obětují, aby se stali chodící schránkou pro brouky. Brouci jsou krmeni chakrou svých hostitelů, za což jim poskytují služby. Patří sem třeba Shino.

Inuzuka klan

Kekkei genkai: žádné
Jiné techniky klanu: Techniky se psy
Popis: Klan Inuzuka používá k boji psy, má je však i jako své nejlepší přátele. Členové klanu jsou pojmenováni podle částí psího těla (např. Kiba znamená "tesák"), zatímco psi mají jména podle barev (např. Akamarovi přísluší červená barva - AKA znamená japonsky červená).


 

 Kamizuru klan

 

Kamizuru klan bol klan, ktorý k boju používal včely. Pochádza z Iwagakure, v ktorej bol veľmi dobre známi. V minulosti, keď Konoha a Iwagakure boli vo vojne, tento klan bol určený ako předvoj útoku, ale klan Aburame ich plán odhalil a zastavil ich, čo malo za následok, že klan Kamizuru stratil svoje meno aj v Iwigakure. Pravdepodobne, prvý Tsuchikage bol jedným z jeho členov.Kamizuru klan bol klan, ktorý k boju používal včely. Pochádza z Iwagakure, v ktorej bol veľmi dobre známi. V minulosti, keď Konoha a Iwagakure boli vo vojne, tento klan bol určený ako předvoj útoku, ale klan Aburame ich plán odhalil a zastavil ich, čo malo za následok, že klan Kamizuru stratil svoje meno aj v Iwigakure. Pravdepodobne,
prvý Tsuchikage bol jedným z jeho členov.

Kaguya klan

 

Klan Kaguya byl klan nijnjů ze Země Vody. Všichni příslušníci tohoto klanu mají na čele nad koutky obou očí červenou tečku. Ninjové z tohoto klanu uznávali jen brutální sílu, milovali boj, užívali si masakrování a nejpohodlněji se cítili na bojišti.

Tento klan prakticky vymřel, když se jeho příslušníci rozhodli napadnout Kirigakure (Mlžnou vesnici). Útok jednoho sebesilnějšího klanu na organizovanou sílu jedné z pěti velkých ninja vesnic nemohl být úspěšný.

Klan Kaguya měl vrozenou schopnost (Kekkei Genkai). Jméno této schopnosti je Shikotsu Myaku (čj. Puls mrtvých kostí). Na rozdíl od Kekkei Genkai některých klanů, ve kterých má každý člen klanu Kekkei Genkai (např. Byakugan klanu Hyuuga), Shikotsu Myaku klanu Kaguya se objeví jen zřídka. Síla Shikotsu Myaku spočívá ve schopnosti uživatele manipulovat s vápníkem ve svém těle. Uživatel si může nechat narůst nové kosti, nebo i kosti ze svého těla vystřelovat.

Jediným známým členem klanu Kaguya je Kaguya Kimimaro. Byl tak silný, že se ho báli i nemilosrdní válečníci jeho vlastního klanu (navíc měl Kekkei Genkai), a proto vyrůstal ve vězení. Jako jediný přežil útok klanu Kaguya na Mlžnou vesnici. Toulal se po světě, až se přidal k Orochimarovi. Někdy v této době vážně onemocněl. Při Sasukeho útěku z Konohy (Listové) bojoval s Gaarou a málem ho porazil. Ve chvíli, kdy málem zvítězil, ho zabila jeho choroba. S ním vymřel klan Kaguya.

 Fuuma klan

 

Fuuma klan (Fuuma Ichizoku) je shinobi klan zo Zeme ryžových polí. Niektorý z ich najmocnejší členov sa pridali k Orochimaru, ktorý sľúbil že obnoví povesť ich klanu, a použil ich na experimenty rozvíjania jeho kinjutsu. Tento klan bol videný iba v anime.